Partners

Main partners

Billa

Billa je obchodná značka siete supermarketov prevádzkovaných spoločnosťou BILLA spol. s r.o., ktorú vlastní firma REWE Group.

Dukla

Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica zabezpečuje prípravu štátnej športovej reprezentácie Slovenskej republiky v podmienkach rezortu ministerstva obrany.

Slovakia travel

#Good Idea Slovakia

Slovakia is a special country. Even in such a small area, you’ll find everything from natural treasures and historical monuments to rich folk culture and modern entertainment in the busy city streets. Enjoy the beauty and unique atmosphere that Slovakia has to offer. Explore its splendid natural scenery, rich history, culture, and traditions. Simply discover Slovakia: a holiday in Slovakia is a good idea

Sanaclis

SanaClis was founded in 2000 by seasoned industry experts all of whom have had executive level positions in leading pharma companies and large global CROs. SanaClis is a full-service European CRO offering a comprehensive range of services for clinical trials.

SanaClis has experience of successfully delivering studies for various sized sponsors, starting from virtual biotechs through to top 10 pharma companies. Every project is a priority for the SanaClis team, irrespective size or scope.
We believe that every company and professional deserves to feel that they are getting the best possible service, responsiveness and dedication that we routinely provide to our existing clients.

In additional to being a full service CRO, SanaClis is one of the very few service providers who has in-house logistics capabilities. This includes QP services, customs brokerage, warehousing and distribution, and sourcing of clinical trial materials, comparators and rescue medication. 

Stredoslovenská energetika

Electric and gas power supplier for your home.

Naglreiter

Denná príprava chleba je nielen našou vášňou, ale v prvom rade je to zodpovednosť. Kladieme dôraz na ručnú prácu našich spolupracovníkov a na vynikajúcu kvalitu regionálnych mlynov a dodávateľov. Len tak môžeme zabezpečiť kvalitný tovar pre našich zákazníkov.

Tatrasport Žampa

Výhradný distribútor značky Spyder. Reštaurácia, penzión a požičovňa lyží vo Vysokých Tatrách.

Partners

RedBull

Ti dáva kridla

SOV

Vďaka SOV a Tipos môžem čerpať od medzinárodného olympíjskeho výboru, olympijské štipendium až po začatie ZOH 2018 Pyeong Chang

Kronreal

Developerská firma

Minerfin

Predaj a dovoz železných rúd a šrotu. Predaj oceľových plechov , pások, rúr, tyčí, valcov, tŕňov, betonárskej ocele, drôtov, drevených podkladov...

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry - najkrajšie mesto na Slovensku...

Material partners

Salomon

Salomon patrí k úspešným svetovým značkám, ktorá vyrába lyžiarske potreby a výstroj. Značka Salomon je dlhodobo zameraná na zjazdové a bežkové lyžovanie, turistiku a horolezectvo. Vďaka širokému spektru športovej výbavy a potrieb ponúka Salomon pestrý výber potrieb aj pre terénny beh a ďalšie outdoorové športy. 

Autonova

Obchodník s osobnými vozidlami značky ŠKODA, SEAT, FORD a HYUNDAI.

Spyder

To najlepšie zimné oblečenie na lyžovanie...

Shred

Shred and Slytech began with a friendship and a shared commitment to enhancing our time in the mountains. And through the years, we’ve remained true to these roots.

Results
27.
Krajnska Gora FIS World Cup Sweden 9.3.2019 20.80
1.
Jasna National Championships Sweden 4.3.2019 20.65
26.
Bansko FIS World Cup Sweden 24.2.2019 25.72
DNF 2.
Are FIS World Ski Championships Sweden 15.2.2019 -
20.
Adelboden FIS World Cup Sweden 12.1.2019 33.08